Menu główne

ava1

LOGO LIBRUS poziome

page wlosik2019W piękną, wyjątkowo ciepłą i słoneczną październikową sobotę (12 października) odbył się XXIV Memoriałowy Bieg im. Bogdana Włosika. Wydarzenie to już po raz drugi występuje w parze z konkursem adresowanym do uczniów szkół zawodowych. Dwuetapowy konkurs obejmuje swoim zakresem przebieg i skutki strajków robotniczych w Nowej Hucie, życiorys Bogdana Włosika oraz historię KRH Solidarność.

Celem konkursu jest także upowszechnianie wiedzy o Nowej Hucie z okazji 70. rocznicy budowy miasta. Wydarzenie zostało objęte patronatem Małopolskiej Kurator Oświaty Pani Barbary Nowak.
II etap konkursu przeprowadzono po zakończeniu biegu, przy mecie pod kościołem Arka Pana. Pięciu finalistów odpowiadało na pytania przygotowane przez konkursową komisję. Pierwsze miejsce zdobył Sebastian Gąsiorowski z Zespołu Szkół Elektrycznych nr 2, II miejsce wywalczył Wojciech Dycha z Zespołu Szkół im. T. Sendzimira. Na podium stanął także uczeń naszej szkoły Dawid Wicenciak z klasy VI a, który zajął III miejsce.
Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkich uczniów zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu. Warto znać historię i tradycję miejsca, w którym przyszło nam mieszkać, uczyć się i pracować.