Menu główne

ava1

LOGO LIBRUS poziome

Radość ze zwycięstwa, uśmiech na twarzy, duma z pobicia rekordów życiowych, a czasami smutek, że można było szybciej, dalej…
te uczucia towarzyszyły zawodnikom piątkowej ligi LA szkół ponadgimnazjalnych

lampart tW dniu 9.10.2015 r. na stadionie MOS Kraków Wschód odbył się I Rzut Ligi Lekkoatletycznej, w której wzięły udział szkolne reprezentacje chłopców i dziewcząt w następujących konkurencjach: 100m, 400m, 800m, 1500m, 4x100m, skok w dal i pchnięcie kulą.
Faworytem zawodów był Tomasz Lampart (2c), który jak zwykle nie zawiódł nas i zdobył I miejsce w biegu na 400m.
Bardzo dobrą dyspozycje pokazała kulomiotka Kinga Gierońska (4b), która w swojej najlepszej próbie pchnęła kulą 4kg na odległość 9,32m i zajęła III miejsce oraz Jakub Lenik, który pchnął kulą 5kg na odległość 11,13m i zajął VI miejsce. Oboje liczą na poprawę wyników w fazie wiosennej i będą walczyć o złoto.
Niezawodna Sylwia Tarań (3c) w efektownym skoku w dal uzyskała wynik 4,36m to pozwoliło jej zająć III miejsce.
Sztafeta chłopców 4x100m w składzie Marcin Natkaniec (4b), Damian Zieliński (2k), Paweł Bergiel (2k) oraz Tomasz Lampart (2c) zakończyła start z rezultatem 00:49,01 zajmując VI miejsce.
Po pasjonującej walce nasza szkoła zajęła IX miejsce w klasyfikacji drużynowej dziewcząt, a w klasyfikacji drużynowej chłopców VIII miejsce.

Należą się gratulacje wszystkim startującym ponieważ wykazali się wolą walki i zwycięstwa.