Menu główne

ava1

LOGO LIBRUS poziome


konkurs wawa20169 grudnia 2016 r. w Centrum Techniki Kulinarnej DORAM w Warszawie odbył się VIII Ogólnopolski Konkurs Szkół Gastronomicznych - „Kuchnia Polska w Tradycji Świąt Bożego Narodzenia 2016” oraz eliminacje  do II Ogólnopolskiej „Olimpiady Kawy®”.

Nasi uczniowie Patrycja Cieśla i Paweł Kabat z klasy II b zajęli IV miejsce na dwanaście drużyn zakwalifikowanych do finału konkursu. W ramach nagrody otrzymali voucher na staż w restauracji Naturel w Warszawie. Podczas zmagań konkursowych Patrycja i Paweł musieli przygotować w ciągu dziewięćdziesięciu minut zakąskę i danie główne. Na zakąskę podali ,,Duet  śledziowy na karmelizowanej szalotce w towarzystwie biszkopta z buraczków i musu brzoskwiniowego”, a na danie główne ,,Pierś z gęsi gotowaną w niskiej temperaturze w aromacie cytrusów na sosie wiśniowym z  wytrawną kutią i warzywnym tagliatelle’’. Uczniów przygotował mgr inż. Tomasz Dera.
Podczas eliminacji do II „Olimpiady Kawy®” naszą szkołę reprezentowała Roksana Ściepuro z klasy IV k, uczennicę przygotowała p. Małgorzata Kosek-Ankus.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

» Zapraszamy do galerii zdjęć

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok