Menu główne

ava1

LOGO LIBRUS poziome

 

XII_MKSG_1W dniach 4 - 6 marca 2011r. z Zespole Szkół Gastronomicznych Nr 1 w Krakowie odbył się XII Małopolski Konkurs Szkół Gastronomicznych. Tematem tej edycji były: „Specjalności regionalne’’.
To ważne wydarzenie w życiu szkoły rozpoczęło się już w piątek 4 marca 2011r. o godz.1600 uroczystym powitaniem wszystkich przybyłych gości przez Dyrektora Szkoły - mgr Barbarę Brewczyńską wraz z wicedyrektorem - mgr Józefem Wątorczykiem. Wszystkim opiekunom i uczestnikom zostały wręczone dyplomy a następnie odbyły się odprawy i losowanie numerów startowych dla uczestników konkursu kucharza, barmana i kelnera.
Przygotowana została również prezentacja dla naszych szanownych gości „Interaktywne Techniki Nauczania i Prezentacji Biznesowej.
Po kolacji 31 uczestników wzięło udział w wycieczce po Krakowie zatytułowanej „Iluminacje świetlne Krakowa”.
W sobotę 5 marca 2011r. punktualnie o godz. 800 uczestnicy rozpoczęli zmagania konkursowe. Sponsorzy XII edycji konkursu przygotowali stoiska tematyczne połączone z degustacją wyrobów, prezentacje czasopism, książek jak również pokaz z wykorzystaniem tablicy interaktywnej.
Popisy kulinarne, kelnerskie i barmańskie zakończyły się ok. godz. 1400. Zwieńczeniem trudu uczestników było ogłoszenie wyników i nagrody, które wręczali nasi znakomici goście:
• Małopolski Kurator Oświaty - p. Aleksander Palczewski,
• Dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta - p. Anna Korfel-Jasińska,
• Wiceprezes Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej - p. Leszek Lejkowski,
• Przewodniczący Rady Dzielnicy XVI - Sławomir Góra.

Doniosłym wydarzeniem był również uroczysty bankiet, na którym zaproszeni goście mogli podziwiać konkursowe stoły i spróbować przygotowanych potraw. Dla chętnych gości na świetlicy odbył się pokaz barmański, który zachwycił widzów mistrzowską formą wykonania.

Mamy nadzieję, że konkurs pozostanie miłym wspomnieniem oraz stanie się inspiracją do nowych poszukiwań i eksperymentów kulinarnych, barmańskich i kelnerskich.

Wszystkim uczestnikom i opiekunom gratulujemy zaprezentowa nych umiejętności!

Gościom serdecznie dziękujemy za uświetnienie uroczystego bankietu swoją obecnością, a naszym nauczycielom i uczniom za ogrom pracy włożony w przygotowanie i przebieg imprezy.

logoKonkurs organizowany był we współpracy z Klubem Szefów Kuchni, Stowarzyszeniem Małopolskich Kucharzy i Cukierników oraz Krakowską Kongregacją Kupiecką.

PATRONAT HONOROWY
Wojewoda Małoplski - Stanisław Kracik
Marszałek Województwa Małopolskiego - Marek Sowa
Prezydent Miasta Krakowa - Jacek Majchrowski
Małopolski Kurator Oświaty - Aleksander Palczewski
 
 
PATRONAT MEDIALNY

 

Już teraz zapraszamy na XIII Małopolski Konkurs Szkół Gastronomicznych!

Pobierz wyniki w konkursie:

logo_mini kucharzakucharza w kategorii zagranicznejkelnerabarmana-coffee drinkbarmana-long drink i barmana w kategorii zagranicznej

Zobacz zdjęcia w konkursie:

logo_mini kucharza, kelnera, barmana oraz z otwarcia XII edycji Małopolskiego Konkursu Szkół Gastronomicznych, wręczenia nagród i bankietu

 

 

 

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok