Menu główne

ava1

LOGO LIBRUS poziome

 

Wyróżnienie w XIII Wielkiej Kolekcji Kulinarnej

 

XIII-wielka_kolekcjaDnia 22 października 2010 r. odbyła się XIII Wielka Kolekcja Kulinarna zorganizowana przez Krakowską Kongregację Kupiecką. Ze względu na obchody jubileuszu 600-lecia powstania Kongregacji tegoroczna gala przyjęła charakter wyjątkowo uroczysty. Nasi uczniowie pod opieką nauczycieli przygotowali aranżację stołu oraz potrawy zgodnie z tematem Uczty Polskie. Na naszym stole zagościły przysmaki staropolskie: przepiórka pieczona z orzechami, indyk z morelami, sos wiśniowy, sos piernikowy, mus z kurek, kocie oczka z różą, pychotka orzechowo-cytrynowa oraz nalewka staropolska z pigwy.

 

Naszej szkole przyznano wyróżnienie, a w nagrodę otrzymaliśmy profesjonalny sprzęt zmechanizowany.

Szkołę reprezentowali uczniowie z kl. 2a, 2b, 2j i 3j pod opieką nauczycieli p. Bogumiły Podgórskiej i p. Iwony Katarzyńskiej.

Na zakończenie gali przygotowano bankiet angielski, który obsługiwali uczniowie naszej szkoły z klas 4 j, 4c, 2j oraz 1c wraz z p. Małgorzatą Kosek-Ankus.

 

Galeria zdjęć - Wielka Gala Kulinarna

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok