Menu główne

ava1

LOGO LIBRUS poziome

DS2017Dzień Sportu zgromadził na starcie rekordowa liczbę uczestników. Do sportowej rywalizacji przystąpiło  ponad 220 uczniów.  Impreza rozpoczęła się od wyróżnienia reprezentantów  szkoły, którzy w tegorocznej edycji  Krakowskiej Olimpiady Młodzieżyzdobywali medale i cenne punkty  do współzawodnictwa sportowego  szkół. Najlepsi i najbardziej aktywni otrzymali dyplomy i drobne upominki.  Pierwszą  część sportowego święta  szkoły zakończył występ zespołu tanecznego „Cheerleaders”. Uroczystego otwarcia Dnia Sportu  2017 dokonała wicedyrektor szkoły pani Małgorzata Matysik.

W  roku  Jubileuszu 60-ciolecia ZSG nr 1  reprezentacje poszczególnych  klas walczyły  o trzy wspaniałe puchary Dyrektora Szkoły. Tradycyjnie sportowa rywalizację rozpoczął bieg sztafetowy dziewcząt. Na starcie stanęło pięć drużyn. Po wyrównanej walce pierwsza na mecie zameldowała się sztafeta klasy 3c (Justyna Staroń, Daria Filipek, Natalia Gajewska, Dominika Pastuszka), na drugim miejscu  ukończyła bieg  sztafeta  klasy 1ht (Aleksandra Kłusek, Natalia Mucha, Justyna Słabońska, Wiktoria Abramowicz), a na trzecim dziewczęta z klasy 1b (Natalia Rogala, Kamila Walczak, Gabriela Kubala, Magdalena Ciepła). Równie emocjonujący okazał się bieg sztafetowy chłopców.  Ze względu na dużą ilość zgłoszonych drużyn bieg musiał się odbyć w dwóch turach. I chociaż faworytem wydawała się klasa 3c, to dystans 1000 metrów zdecydowanie najszybciej pokonała sztafeta  2d (Tomasz Antończyk, Damian Klimek, Kamil Czarny i Paweł Nowak). Na drugim miejscu uplasowała się reprezentacja  3c (Tomasz Lampart, Arkadiusz Polonyi, Krystian Soja, Roman Klimas) a na trzecim 2b (Dominik Wydra, Grzegorz Urantówka, Bartłomiej Rakoczy, Michał Slupik). Po biegu sztafet uczestnicy Dnia sportu przeszli na miejsce rozgrywania kolejnych konkurencji. Rekordowa liczba uczestniczek zgłosiła się do turnieju badmintona.  W sali gimnastycznej 18 dziewcząt rywalizowała o tytuł najlepszej zawodniczki w tej dyscyplinie. Po pokonaniu pięciu kolejnych przeciwniczek  pierwsze miejsce wywalczyła Małgorzata Sierawska z klasy 3b. Drugie miejsce zajęła  Anna Wabik z 1ht ,a trzecie Angelika Marczak z 2cj. Wśród chłopców bezkonkurencyjny okazał się Tomasz Antończyk  z 2d , który w finale wygrał ze swoim kolegą z klasy Kamilem Czarnym. Trzecie  miejsce w turnieju zajął Michał Piotrowski z klasy 1cj. W turnieju tenisa stołowego dziewcząt najlepiej spisała się Wiktoria Cichy z klasy 1d , która z meczu finałowym pokonała Dominikę Pastuszkę z 3c. Trzecie miejsce  zajęła Paulina Pochłopień z klasy 3a. W rywalizacji chłopców najlepszy  okazał się Tomasz Mocherek z 1a, który w meczu decydującym  o zajęciu  pierwszego miejsca wygrał z Pawłem Kabatem z klasy 2b. Trzecie miejsce w turnieju zajął Krystian Urban z klasy 1cj. Na bardzo dobrym poziomie rozgrywany był turniej piłki siatkowej „Czwórek Mieszanych”. Do rywalizacji zgłosiło się 10 zespołów. Mecze rozgrywane były systemem pucharowym. Najlepiej z przeciwnikami poradziła sobie reprezentacja klasy 1ht, 1cj (Aleksandra Kłusek, Natalia Mucha, Karol Świerk, Bartosz Pastuszka) zajmując I miejsce w turnieju. II miejsce wywalczyła reprezentacja klasy 3k (Aleksandra Sonik, Natalia Sonik, Marcin Górka, Marcin Grzesiak), a trzecie klasa 2d (Aleksandra Brzegowy, Aleksandra Mucha, Damian Klimek, Konrad Król.) Sporo sił straciły dziewczęta  startujące w konkursie skoków przez skakankę. W dwóch jednominutowych próbach musiały wykonać maksymalną ilość podskoków. Najlepiej poradził sobie zespół z klasy 1a ( Wiktoria Prudnicka,Weronika Poznańska, Dominika Dziura, Justyna Gębarowska ,Marta Daniec).  Drugie miejsce „ wyskakały” dziewczęta z klasy 3d (Paulina Piegza, Justyna Dudek, Weronika Solarz, Magdalena Klimek, Angelika Kawalek), a trzecie reprezentacja klasy 3c (Magdalena Wicher, Helena Kozioł, Weronika Wierzba, Dominika Wolf, Natalia Gajewska). Duże emocje towarzyszyły turniejowi piłki nożnej, w którym uczestniczyło  pięć  drużyn. I miejsce w turnieju zajęła drużyna „FC Gastrofaza”  złożona z uczniów klas 3c, 3i, 3k, 2cj. Na  II miejscu uplasowała się drużyna  „FC Foczki” w której grali  uczniowie  z klas 2d, 2a. Na trzecim reprezentacja klasy 1d „FC Gorące jajka” . Warto zaznaczyć, że w  drużynie grały  dwie zawodniczki.
Podczas uroczystości zakończenia szkolnego Dnia Sportu zwycięzcy poszczególnych konkurencji  otrzymali dyplomy i nagrody. Punktem kulminacyjnym  było wręczenie nagród głównych.
W Jubileuszowym Dniu Sportu  zorganizowanym z okazji 60-ciolecia ZSGnr1z rąk wicedyrektor szkoły pani Małgorzata Matysik  nagrody otrzymali:
Puchar Dyrektora szkoły za zajęcie  I miejsca w  biegu sztafetowym dziewcząt  - klasa 3c
Puchar Dyrektora szkoły za zajęcie  I miejsca w  biegu sztafetowym chłopców  -  klasa 2d
Puchar Dyrektora  szkoły  za zwycięstwo w klasyfikacji za „Masowy udział  w zawodach sportowych"  -   klasa 1b
Głównym organizatorem  tegorocznego Dnia Sportu byli; mgr Krzysztof Drabik i mgr Robert Seremak. W sprawnym przeprowadzeniu imprezy pomagali mgr Elżbieta Musiał i mgr Tomasz Brachman. Zespół Cheerleaders przygotowała do występu mgr Marta Żurek.