Menu główne

ava1

LOGO LIBRUS poziome

szlachetna_paczka2010Bieda jest mocna i ma różne wymiary. Niszczy i degraduje wielu ludzi. Ale łącząc serce i rozum można ją pokonać. Dlatego nasza Szkoła po raz drugi wzięła udział w akcji Szlachetna Paczka.

Paczka to prezent, produkty niezbędne do przetrwania, jak żywość, środki czystości, ale i „spełnione marzenia”. To nie tylko pomoc materialna, ale też nadzieja na przyszłość. Darczyńcami są rodziny, grupy przyjaciół, firmy. Klasy   - Ia, IIi, IIb, IIt, IIIc, IIIh, IIIb, IVa, IVc wraz z wychowawcami przygotowały konkretną, mądrą pomoc dla rodzin dotkniętych biedą. Te paczki to także nadzieja, optymizm i wiara w ludzi. Łzy wzruszenia. Uśmiech dzieci.

W czas świąteczny klasa III i wraz z wychowawcą pamiętała o uśmiechu tych najmniejszych. Z podarunkami i Świętym Mikołajem udała się do Domu Dziecka im. J. Brzechwy w Krakowie. Uczniowie Ci już po raz drugi odwiedzili opuszczone dzieci i wiedzą już jak bezcenna jest radość i uśmiech na twarzyczkach, które często bywają smutne.

 Klasa I b wraz z wychowawcą zorganizowała i przekazała paczki żywnościowe dla ubogiej rodziny z parafii na os. Teatralnym.

Pomaganie ma wielki sens. Świat nie potrzebuje już Supermana, Batmana ani Jamesa Bonda. Świat potrzebuje takich ludzi jak Wy. Takich ludzi, którzy nie przechodzą obojętnie obok biedy innych ludzi.

Dzięki zaangażowaniu klas zebraliśmy około 20  paczek, co umożliwiło nam pomóc potrzebującym rodzinom.

szlachetna_paczka2010. .

szlachetna_paczka2010_1

.

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim wychowawcom i uczniom, a także rodzicom, którzy chętnie włączyli się w tegoroczną akcję.

arrow Szlachetna Paczka 

 

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok