29 kwietnia 2014 r. uczniowie klas trzecich TGH uczestniczyli w edukacyjno- integracyjnej wycieczce do Warszawy. Jak co roku organizatorami wyjazdu były nauczycielki historii i geografii Panie Elżbieta Kuter – Strączyńska i Marta Wierdak - Róż a opiekunem, wychowawca klasy 3a Pani Małgorzata Czyż.
Pierwszy punkt programu stanowiła wizyta w Sejmie RP. W sejmowej galerii na uczestników wycieczki czekała Pani przewodnik, która przypomniała historię polskiego parlamentaryzmu. Następnie uczestnicy rozpoczęli zwiedzanie gmachu Sejmu, słuchając min. o zasadach funkcjonowania parlamentu, zadaniach władzy ustawodawczej, pracy i obowiązkach posłów. Młodzież mogła obejrzeć także okolicznościową wystawę, poświęconą polskiemu papieżowi i jego wizycie w polskim parlamencie.
Kolejnym punktem wycieczki było odwiedzenie miejsc związanych z historią Polskiego Państwa Podziemnego. Wędrując po miejscach pamięci, uczniowie odwiedzili Pomnik Polskiego Państwa Podziemnego i AK znajdujący się w pobliżu Sejmu, pomnik Powstania Warszawskiego na Placu Krasińskich, Pomnik Małego Powstańca i Archikatedrę Św. Jana.
Wędrując słonecznymi uliczkami Starego Miasta w stronę Placu Zamkowego, podziwiali Starówkę, urokliwą uliczkę Kamienne Schodki i taras widokowy na Górze Gnojnej. Dalsza trasa wycieczki wiodła przez Krakowskie Przedmieściem przed budynek Pałacu Prezydenckiego, Pomnik Marszałka Piłsudskiego, Krzyż Wolności oraz Grób Nieznanego Żołnierza.
W cieniu kwitnących kasztanów i szumie fontanny w Ogrodzie Saskim, uczestnicy mogli trochę odpocząć oraz obejrzeć makietę Pałacu Saskiego, prezentującą jego wygląd sprzed czasów II wojny światowej. Ostatnim miejscem zwiedzania był Pałac Kultury i Nauki, gdzie z tarasu widokowego z perspektywy XXX piętra uczniowie podziwiali stolicę z lotu ptaka.
Wyjazd był znakomitą okazją do utrwalenia wiedzy na temat wydarzeń z najnowszej historii Polski, odwiedzenia miejsc pamięci narodowej oraz wspólnej integracji.
Zapraszamy do galerii zdjęć