Menu główne

ava1

LOGO LIBRUS poziome

etliningOd 10 stycznia do 21 lutego 2020 roku, nauczyciele ZSG nr 1 uczestniczyli w warsztatach komputerowych, doskonalących kompetencje informatyczne w zakresie obsługi platformy eTwinning. Szkolenie zorganizowano w ramach realizowanego w szkole projektu „ Doskonalenie kompetencji kluczowych przez nauczycieli, drogą do uczniowskiego sukcesu”, programu Erasmus+, mobilność kadry edukacji szkolnej.

Wraz z członkami grupy projektowej w szkoleniu uczestniczyli także inni nauczyciele przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych. Szkolenie zostało przeprowadzone przez małopolską ambasadorkę programu eTwinning p. Katarzynę Ratkowską we współpracy w Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie.
Uczestnicy warsztatów po ich zakończeniu otrzymali stosowne certyfikaty.
Zajęcia obejmowały trzy spotkania w zakresie posługiwania się narzędziami portalu eTwinning – eTwinning Live i Twin Space : „Dołącz do eTwinning” , „Załóż projekt eTwinning” oraz „Narzędzia informatyczne z eTwinning”. Uczestnicy zajęć uczyli się jak zakładać konta na platformie, poszukiwać partnerów do realizacji przyszłych projektów oraz zamieszczać różnego rodzaju materiały. Prowadząca omówiła i zaprezentowała swoją bazą internetowych narzędzi, aplikacji oraz programów, które wykorzystuje w europejskich projektach, ale także podczas zajęć ze swoimi uczniami. Nauczyciele mieli możliwość zapoznania się z szerokim asortymentem narzędzi TIK oraz wypróbowania ich podczas części warsztatowej spotkania.
Podczas szkolenia nauczyciele uzyskali wiedzę na temat możliwości pracy jakie stwarza portal eTwinning. Poznali nowoczesne narzędzia edukacyjne, rozwinęli dotychczasowe umiejętności cyfrowe, językowe i zawodowe, wymieniali się wiedzą, spostrzeżeniami i wnioskami. Nowe umiejętności umożliwią w przyszłości poszukiwanie i nawiązywanie kontaktów międzynarodowych, zakładanie i realizację projektów eTwinning, podnoszenie atrakcyjności i efektywności nauczania oraz doskonalenie kompetencji kluczowych zarówno przez nauczycieli jak i uczniów.

» Zapraszamy do galerii zdjęć

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok