Menu główne

ava1

LOGO LIBRUS poziome

DSC09827

Dzień 14 października w Zespole Szkół Gastronomicznych nr 1 to wielkie święto. Wszyscy wiedzą, że świętujemy wtedy pamięć o powstaniu Komisji Edukacji Narodowej - pierwszego ministerstwa oświaty w Rzeczypospolitej oraz że jest to tradycyjny „ Dzień Nauczyciela” . Dla nas jest to także Dzień Patrona Szkoły- majora Henryka Sucharskiego oraz dzień ślubowania klas pierwszych.

 

Z tej okazji już 9 października odbył się on-line szkolny konkurs wiedzy o Henryku Sucharskim dla klas pierwszych, który wygrali uczniowie z klasy 1t:

I miejsce: Alicja Nogieć;

II miejsce: Łukasz Możny;

III miejsce: Katarzyna Oćwieja.

Uroczyste przyjęcie klas pierwszych do grona społeczności szkolnej odbyło się w środę w dwóch turach z powodu konieczności zachowania przepisów sanitarnych, obowiązujących w czasie pandemii. O godzinie 8.00 spotkanie zaczynały klasy 1a i 1b, natomiast o 9.30 klasy 1d, 1h i 1t.

Zgromadzonych na uroczystości „zamaskowanych” uczniów klas pierwszych, wychowawców i dyrekcję witał przewodniczący Samorządu Uczniowskiego. Następnie przemawiała Pani Dyrektor Małgorzata Matysik, witając serdecznie pierwszaków w gronie uczniów ZSG nr 1 i życząc im samych sukcesów w nauce oraz nawiązania wielu przyjaźni. Potem pod kierunkiem pana Tomasza Brachmana miało miejsce wprowadzenie sztandaru szkoły, odśpiewanie hymnu, uroczyste odczytanie roty ślubowania w obecności przedstawicieli klas. W końcu wszyscy z zainteresowaniem słuchali montażu słowno-muzycznego, poświęconego majorowi Henrykowi Sucharskiemu. Wzruszająca część artystyczna, przypominająca życiorys i niezłomną postawę naszego patrona, została przygotowana przez uczniów z klasy 2L pod kierunkiem pani Anny Główczyk. Szczególnie wrażenie wywarł, wykonany przez Jakuba Okrzesika, rap „Żołnierzy z Westerplatte”. Spotkanie skończyło się wręczeniem dyplomów zwycięzcom konkursu oraz podziękowaniami.

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok