Menu główne

ava1

LOGO LIBRUS poziome

konkurs_nh2011W dniu 25 stycznia 2011 r. odbyła się trzecia edycja szkolnego Konkursu Wiedzy o Nowej Hucie. Do rozgrywki zgłosiło się siedem zespołów reprezentujących klasy: Ib, Ic, Ih, Ii, It, IIa, IIt.

Pierwsze miejsce zdobyła klasa II t reprezentowana przez: Dominikę Góralczyk, Karolinę Lis, Andżelikę Pilarską oraz Kingę Szulc z wynikiem 30 punktów.

Drugie miejsce: klasa Ii zdobywając 26 punktów w składzie: Monika Kwiatek, Joanna Mazurek, Magdalena Tabor, Klaudia Samborek

Trzecie klasa It 24 punkty zdobyli: Magdalena Grymek, Joanna Michalewicz, Klaudia Śrek, Jarosław Misiaszek.

Szczegółowa punktacja znajduje się w załączniku: Karta punktacji.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy etap polegał na zaprojektowaniu i wykonaniu folderu reklamowego Biura Podróży „NH-Travel”, promującego wycieczki jednodniowe po Nowej Hucie. Inna możliwość polegała na przygotowaniu posteru, który prezentował wycieczkę tematyczną po naszym mieście. Drugi etap odbył się w świetlicy szkolnej przy udziale pani dyrektor Małgorzaty Matysik, pani Elżbiety Kuter- Strączyńskiej oraz widowni z klasy IIt i IIb, która na koniec została włączona w realizację zadań konkursowych.

konkurs_nh2011_2 

Po tradycyjnie przeprowadzonym quizie wiedzy, miały miejsce konkurencje polegające na: rozpoznaniu postaci związanych z Nową Hutą, ciekawych miejsc i zabytków miasta, szukaniu pojęć kluczowych do skojarzeń, czy napisaniu opowiadania z zastosowaniem podanych słów. Ta ostatnia rozgrywka dostarczyła nam wielu emocji i wrażeń po wysłuchaniu interesujących opowiadań o Heniu, który dzielnie poznawał meandry historii Nowej Huty, a przy okazji robił zakupy dla babci i spacerował w sandałach po Alei Róż.

konkurs_nh2011_1 

Wszystkim uczniom i uczennicom, którzy wykazali swoje zaangażowanie w poznawaniu i upowszechnianiu wiedzy o Nowej Hucie serdecznie dziękujemy i gratulujemy wyników. Bardzo dziękujemy także osobom, które organizacyjnie wspierały nasz konkurs: pani Ewie Grymek, pani Wioletcie Budzie, panu Tomaszowi Barchmanowi, panu Andrzejowi Ptasznikowi, a także pani dyrektor M. Matysik i pani E. Kuter- Strączyńskiej za poświęcony czas i pełnienie funkcji jurorów.

 Organizatorzy: Marta Wierdak-Róż i Sylwia Wójtowicz

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok